CZARTER JACHTU LUB KATAMARANU

Czy warto? – oczywiście, że warto!

Po pierwsze zdobędziecie nowe, niezwykłe doświadczenie . Po drugie, będziecie w pełni mobilni! Posiadając swój “pływający hotel” macie ogromną dowolność w doborze miejsc, jakie odwiedzicie. To Wy decydujecie gdzie i na jak długo popłyniecie. Daje to wolność i swobodę w planowaniu swojego wyjazdu. Po trzecie, czarter jachtu czy katamaranu to super opcja dla wakacji w swoim gronie. Taka forma wypoczynku  daje nam między innymi  wolność, niezapomniane przeżycia, zdobycie nowego doświadczenia, bezpieczeństwo szczególnie w dobie pandemii. 

Zalety katamaranu:

Rosnąca popularność katamaranów  wynika z ich kilku ważnych zalet – dużej przestrzeni na pokładzie, możliwości osiągania większych prędkości, mniejszego zanurzenia oraz oczywiście prestiżu, jaki dają osobom na nich pływającym.

  * miejsce w salonie  w przypadku katamaranu – jest jego zdecydowanie     więcej – salon położony pomiędzy dwoma płozami oferuje naprawdę dużą     powierzchnię. Jest to dość ważne, aby mieć dużą przestrzeń do chodzenia (zarówno pod pokładem jak i na pokładzie). Przestrzeń ta okazuje się również nieoceniona, gdy na rejsie znajdują się małe dzieci.

  * stateczność – dzięki 2 płozom katamaran nie buja się na każdej fali, a raczej wykonuje ruchy pionowe – unosząc się w górę na fali, a następnie opadając. Dlatego jest również preferowany przez osoby wrażliwe na rozkołys jachtu. Również w trakcie gorszej pogody i przy większym wietrze  płynie na stosunkowo niewielkim przechyle.

  * prędkość – dwukrotność linii bocznej w przypadku katamaranów w porównaniu do standardowych jachtów pozwala im i na większe prędkości, dzięki czemu szybciej można dotrzeć z jednego portu do drugiego.

  * prestiż – katamarany są jednostkami prestiżowymi. W portach zawsze zwracają na siebie uwagę. Są rzeczywiście piękne i żeglarze mówią, że trzeba na nich popłynąć przynajmniej jeden raz – żeby spróbować.

  * kotwiczenie bliżej plaży – zanurzenie katamaranów jest niewielkie, przez co można nimi wpłynąć dużo głębiej w zatoki. Dzięki temu podpływamy zdecydowanie bliżej lądu, co znacznie ułatwia transport osób pontonem oraz kąpiel i nurkowanie.

  * manewrowanie – manewrowanie tą naprawdę dużą jednostką jest bardzo łatwe – często wyposażone w stery strumieniowe ułatwiają przesuwanie jednostek wzdłuż. Często na większych jednostkach zamontowanych jest wiele urządzeń ułatwiających manewrowanie (kamery w okolicach końców płóz), dzięki którym sternik widzi dokładnie odległości płóz od     innych elementów na wodzie (nabrzeża, jachtów)

Zalety jachtu:

Inne widoki, inne wrażenie i kompletnie nowe miejsca — kiedy pływasz jachtem, świat stoi dla Ciebie otworem. Niesamowite odczucia przynosi także bliskość natury: szum fal, morska bryza, wiatr, promienie słońca, a nawet deszcz i chmury. Wszystko to przenika Twoje ciało i pozwala Ci docenić piękno przyrody.

Zobacz galerię zdjęć:

Współpracujemy z jedną z największych firm jachtingowych w Grecji ISTION YACHTING HEADQUARTERS

SAILING DIVING PLANET Ltd
Company number 11369776
590 KINGSTON ROAD
LONDON
UNITED KINGDOM
SW20 8 DN

Kapitan Jachtu : Kris Buczek

Bardzo doświadczony kapitan morski, a także instruktor żeglarstwa i nurkowania. Na co dzień oprócz pływania prowadzi szkolenia skiperów, kapitanów i instruktorów żeglarstwa,
a także kursy motorowodne – dla międzynarodowej organizacji ISSA. Autor programu bezpieczeństwa na morzu – Rescue Skiper.
Instruktor nurkowania międzynarodowych organizacji PADI i SSI.

Uwielbia zapach bryzy morskiej, dźwięk wiatru łopoczącego w żaglach i przestrzeń, która daje mu poczucie wolności. Czujny i odpowiedzialny – bezpieczeństwo to podstawa! Zawsze radosny, pełen dobrej energii zaprasza na morską i podwodną przygodę.

WYCZARTERUJ JACHT / KATAMARAN

FORMULARZ KONTAKTOWY:

Leave this field blank